Haber Detayı
09 Nisan 2016 - Cumartesi 01:30 Bu haber 1199 kez okundu
 
Avrupalı Gençler Yozgat Turunda
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca finanse edilen ‘’Bağımlı ama (umutsuz değil)! İsimli gençlik değişimleri projesi Bozok sosyal farkındalık grubu koordinatörlüğünde Türkiye, Polonya, Romanya, Bulgaristan ve Makedonya’dan toplam 33 katılımcı Yozgat Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu. Ziyaretçilere Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karlıoğlu eşlik ederek bilgi verdi.
Gündem Haberi


Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi  Başkanlığınca finanse edilen ‘’Bağımlı ama (umutsuz değil)! İsimli gençlik değişimleri projesi Bozok sosyal farkındalık grubu koordinatörlüğünde Türkiye, Polonya, Romanya, Bulgaristan ve Makedonya’dan toplam 33 katılımcı Yozgat’ta başladı.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu ziyaretçi gençlere belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Projenin uluslararası bir sorunu ele alması sebebi ile uluslararası bir ortaklık yapısı ile gerçekleştirdiğini belirten proje koordinatörü Yalçın Yılmaz, madde bağımlılığının Uluslararası boyutunun değerlendirilmesi, gençler dahil olmak üzere hedef kitle üzerinde farkındalığın oluşturulması, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde katılımcı gençler ve hedef kitle üzerinde olumlu etkilerin oluşturulması ayrıca kültüreler çeşitlilik ve uluslararası diyalogun arttırılmasının projenin en temel hedefleri arasında yer aldığını belirtti.

Projede eğitim sunumları, kültürel geziler, resmi ziyaretler gibi faaliyetlerin olduğuna değinen Yılmaz, eğitim faaliyetlerimizin yanı sıra katılımcı gençlerimizin kültürümüzü ve resmi kurumlarımızın da konu üzerinde yaptıkları çalışmaları yakından tanıtmak istediklerini belirtti. Bu kapsamda Yozgat turistik gezi alaları, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü, Yozgat Gençlik Merkezi ve Yozgat Belediyesi ziyaretlerinde bulunduklarını bu ziyaretlerin oldukça verimli geçtiğini belirtti.

Yozgat’ın kültürel yapısı ve iyimser insanlarına olan hayranlıklarını belirten katılımcılar Türkiye’ye tekrar gelmek istediklerini, koordinatör ekip ve resmi kurumların ilgi ve alakalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 04 Nisan 2016 tarihinde başlayan proje 11 Nisan 2016 günü sona erecek.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Avrupalı, Gençler, Yozgat, Turunda,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5