Haber Detayı
18 Ocak 2016 - Pazartesi 23:18 Bu haber 924 kez okundu
 
Araştırma Hastanesinde Yeni Doğan Ünitesi Hizmete Açıldı
2016 Yozgat Kalkınma Çalıştayı’na katılmak üzere Yozgat’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yenidoğan ünitesini hizmete açtı.
Sağlık Haberi


Kalkınma Çalıştayı sonrası Kalkınma Bakın Cevdet Yılmaz ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çalıştay sonrası Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine geçerek bünyesinde Doğum Salonu ve Pediatri Yoğun Bakım servislerinin bulunduğu Yenidoğan ünitesini hizmete açtı. Bakan Yılmaz ve Bakan Bozdağ, yeni doğan ünitesini gezerek, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selda Seçkin, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi ve görevli doktorlardan bilgi aldı.

Yenidoğan ünitesinin açılışına Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanı sıra AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Yazıcı, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Bozok Üniversitesi Rektörümü Prof. Dr. Salih Karacabey katıldı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: “Açılışını yaptığımız Yenidoğan ünitesi Yozgat’a ve Üniversitemize hayırlı olsun. Doğum yapacak aileler burada sağlık ve sıhhat bulur.”  temennisin de bulundular.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz   hastaneden ayrılışında, “İnşallah yakın bir zamanda Tıp Fakültemizi de hizmete açmaya geliriz.” dileğinde bulundu.

Açılış sonrası açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey “Hastanemiz bünyesinde eksikliği hissedilen Yenidoğan ünitesini son derece modern bir şekilde dizayn ederek, modern tıbbın bütün imkanları ile donatarak  hizmete açmanın mutluluğunu  yaşıyoruz. Hastanemiz her geçen gün büyüyerek gelişiyor. Tıp Fakültemiz ve Morfoloji binamız tamamladığında halkımız daha iyi sağlık hizmeti alacak” diye konuştu.   

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Araştırma, Hastanesinde, Yeni, Doğan, Ünitesi, Hizmete, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5