Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 05:35 Bu haber 1386 kez okundu
 
Anadolu'yu Şekillendiren Unsurlar Konulu Konferans Gerçekleşti
Bozok Üniversitesinde “Anadolu’yu Şekillendiren Kültür Unsurları” konulu konferans verildi. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Özkan tarafından verilen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçaslan, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Gündem Haberi


Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Özkan tarafından verilen “Anadolu’yu Şekillendiren Kültür Unsurları” konulu konferans Bozok Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Vatan cedleri küllerinden yapılmıştır. Bu topraklar için can veren atalarımızın hatıraları bizim için bu toprakları kutsallaştırıyor. Nerede olursak olalım, nerede yaşarsak yaşayalım diyen Prof. Dr. Özkan konuşmasında “hangi güzelliklerin içinde bulunursak bulunalım doğup büyüdüğümüz bizi ruhen, fikren şekillendiren topraklar hep yüreğimizde bir yaradır ve bir hasrettir. Anadolu toprakları dünyanın en güzel yeri olduğu için değil bizi büyüten, geliştiren ve şekillendiren topraklar olduğu için kutsaldır. Zaten Türk milleti vatan toprağı ve milli tarihle yoğurulmuştur” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Özkan konuşmasının devamında  “Bizler Anadolu coğrafyasını son büyük milli mücadelemizle yeniden vatanlaştırırken, bu toprakların ne kadar çok düşmanının olduğunu bu topraklara ne kadar çok talip olanların bulunduğunu da görmüş olduk. Bugün de görüyoruz. Bugün de vatan evlatları sınır boylarında kanıyla, canıyla vatan topraklarını elde tutmak bir kısım hainlerin kötü emellerinden kurtarmak için mücadele veriyorlar kan veriyorlar, can veriyorlar. Bizim bu topraklardaki mücadelemiz hiç bitmedi bitmeyecektir” diye konuştu.

Konferansın sonunda Bozok Üniversitesi’nin kısa sürede bu denli gelişmesini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Özkan’ın programda emeği geçenlere teşekkür etmesiyle konferans sona erdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Anadolu'yu, Şekillendiren, Unsurlar, Konulu, Konferans, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5