Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 01:29 Bu haber 131 kez okundu
 
Almanya Münih'te Dernekler İşgalci Ermenistan'ı Lanetledi
Almanya’nın Münih şehrinde bugün tarihi bir gün yaşandı. Münih’te iki devlet bir millet olan Türkler ve Azeriler yan yana ellerinde ay yıldızlı Türk ve Azerbaycan bayrakları ile yürüdüler. Hep bir ağızdan Ermenilere lanet yağdı.
Gündem Haberi


Almanya’nın Münih şehrinde bugün tarihi bir gün yaşandı. Münih’te iki devlet bir millet olan Türkler ve Azeriler yan yana ellerinde ay yıldızlı Türk ve Azerbaycan bayrakları ile yürüdüler. Hep bir ağızdan Ermenilere lanet yağdı.

 

"Ermenistan şaşırma, sabrımızı taşırma" sloganları atıldı.

 

Münih şehrinde faaliyet gösteren Azerbaycan Cemiyetinin organize ettiği Ermenistan’ı telin yürüyüşüne Türk derneklerinden (IGMG) Milli Görüş, Türk Ocağı, Atatürkçü Düşünce Derneği, (UID) Demokratlar Birliği, Beyaz Lale Derneği, (BeyDe-Bir) Bayern Yozgat Dernekler Birliği, AYDEF Almanya Yozgatlılar Federasyonu yönetici ve üyeleriyle birlikte yüzlerce kişi katıldı.

Münich Azerbaycan Dernek Başkanı Sattar Kerimov, yaptığı konuşmada; "Ermeni zulmünü lanetliyoruz, kalleşçe köyleri masum çocuk ve kadınlara saldırdılar, bunu dünya bilsin ve duysun. İşgal ettiği Azerbaycan toprağı Karabağ’dan elini çeksin" dedi.

 

Türk Ocağı Başkanı Eyyüp Tanrîverdi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Abbas Aslandoğan yaptıkları konuşmada,

 

30 yıldır Ermeniler Azerbaycan toprağı Karabağ’ı işgal ettiler orada soykırım yaptılar, Ermenilerin tarih boyu zulümlerini unutmadık unutmayacağız. Ermeni silahlı unsurlarının Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden Azerbaycanlı şehitler için dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve hükümetine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye, toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarıyla Azerbaycan'ın yanında yer almaya devam edecektir."

 

Yürüyüşe destek veren AYDEF genel başkanı Yasemin Atik’te, "Biz iki devlet bir milletiz Azeri kardeşlerimiz yalnız değildir her zaman yanlarındayız ve destekliyoruz diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

 

"Azerbaycan’ın haklı taleplerini bütün dünyaya duyurmak üzere burada toplandık, başta Karabağ olmak üzere Hocalı ve son olarak Tovuz’da ki şehitlerin haklı sesi olacağız" dedi.

 

BeyDe-Bir Başkanı Levent Gülten de, "Biz Can Azerbaycanımızın her zaman yanındayız. Ermenilerin zulmünü lanetliyoruz " diyen BeyDe-Bir Başkanı Levent Gülten, "Buradaki saldırılar Ermenistan tarafından kasıtlı ve bilinçli olarak Azerbaycan topraklarına yapılmıştır. Bir an evvel bu hukuksuzluğun ortadan kaldırılması ve BM kararlarının uygulanması isteğimizdir" diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Almanya, Münih, Ermenistan, İşgalci, Lanet, BeyDer-Bir
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5