Haber Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 02:53 Bu haber 1274 kez okundu
 
Akpınar, Basınla Aramızda Sorun Yaşanmaması İçin Elimizden Geleni Yapacağız
Yozgat İl Emniyet Müdürü 19 Mayıs Kutlamalarında basın mensuplarının içeri alınmaması ve basın mensuplarının protesto etmesi sonrası Emniyet-Basın arasında ki kırgınlığı giderme adına Gazeteciler Cemiyetine ziyarette bulundu.
Gündem Haberi


Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, önceki gün akşam Yozgat Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Yozgat yerel medyasından bir gurup gazeteci ile sohbet etti. Emniyet Müdürü Akpınar, “Bundan sonra yerel medyanın herhangi bir sorun yaşamaması için biz elimizden geleni yapacağız” dedi
Akpınar, Yozgat’ın asayişine yönelik konularla birlikte Yozgat Polisi ile yerel gazeteciler arasında yaşanılan sorunların konuşulduğu görüşme sonunda “Biz Yozgat Emniyeti  olarak bundan sonra  yerel medya ile  herhangi bir sorun yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız’ dedi. Yozgat Polisevinde bu akşam yerel basın için düzenlenecek olan iftar yemeğine bütün gazetecilerin davet edildiğini bildiren Emniyet Müdürü Saim Akpınar, yerel basınla diyalog kapsamında kentimizdeki gazete ve ajans bürolarını ziyaret edeceğini de açıkladı. 
Beraberinde Yozgat  il Emniyet Müdür yardımcısı Ali Yıldırım olduğu halde Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu üyesi Osman Hakan Kiracı’yı ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, görüşme sırasında  Merhaba Yozgat gazetesi yönetmeni Recai Büyüksoy, Yeni Ufuk gazetesi yönetmeni Bekir Çaylak ile genel yayın koordinatörü Ferhat Özer, Anadolu Ajansı Yozgat  il temsilcisi Özcan Güney, AA muhabiri Yakup Salman ve Yozgat gazetesi yazı işleri müdürü Erdoğan Budak ile  yaklaşık 1 saat fikir alışverişinde bulundu. Yozgat’ın Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden biri olduğu gerçeğinin bir kez daha vurgulandığı görüşmede YGC Başkanı Osman Hakan Kiracı ile diğer meslektaşları yerel basınının Yozgat polisi ile yaşadığı sıkıntıları  ayrıntıları ile  gündeme getirdiler.
Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ise Yozgat’ta Emniyet-Medya ilişkilerinin gözden geçirildiğini ve basınla bundan sonra ilişkilerin iyi diyaloglarla geliştirileceğini  belirterek  şunları söyledi :
“Yozgat’ta asayiş ve huzurun sağlanması konusunda oldukça yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bu yoğunlukta bazen basınla ‘yol kazaları’ diyebileceğimiz türden kazalar yaşıyoruz.Yozgat’taki bütün basın mensuplarının şunu bilmesini isterim ki; İl Emniyet Müdürlüğü olarak biz herkese karşı iyi niyetliyiz. Hiçbir gazeteciye ve vatandaşa kastımız, dargınlığımız yoktur. Gerek Emniyet ve gerekse yerel basın  kamu hizmeti yaparak  görevlerini icra ediyorlar. Bundan sonra  iyi ilişkiler içerisinde olabilmesi için  Emniyet-basın arasında sıkıntıların  yaşanmaması hususunda  gereken önlemleri alacağız.”
Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı da görüşme sonunda meslektaşları adına il Emniyet Müdürü Saim Akpınar’a ziyareti ve bundan sonrasında yerel basınla diyalog halinde iyi ilişkiler kurma gayreti nedeniyle teşekkür etti.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Akpınar,, Basınla, Aramızda, Sorun, Yaşanmaması, İçin, Elimizden, Geleni, Yapacağız,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5