Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 23:57 Bu haber 384 kez okundu
 
Akdağmadeni Pazar Yeri Değişti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih YALÇIN pazar yerinin yeni yerine taşınmasıyla ilgili hem vatandaşlara hem de esnafa önemli uyarılarda bulundu.
Gündem Haberi


Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih YALÇIN, pazar yerinin çarşı içerisine taşınmasıyla birlikte değerli vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın belirlenen kurallara duyarlı davranacağına inancımız tamdır. Lütfen kurallara uyalım hem esnafımız hem vatandaşlarımız hem de Akdağmadeni’miz kazansın” dedi.

KAPALI SEMT PAZARININ KÜLTÜR MERKEZİ İÇİNE TAŞINMASI

Kapalı Semt Pazarının kültür merkezi içine taşınmasıyla birlikte çarşı içerisinde ister istemez trafik artışı olacağını söyleyen Başkan Yalçın; “Değerli çarşı esnafımızın bu konuda duyarlı davranıp Perşembe günleri şahsi araçlarını iş yerlerinin önüne park etmemeleri gerekmektedir. Böylelikle çarşı merkezinde oluşabilecek trafik sorununun önüne hep birlikte geçmiş olacağız. Zabıta ekiplerimiz özellikle Perşembe günleri denetimlerini arttıracaktır. Perşembe günleri çarşı merkezini rahatlatırsak hem esnafımız hem ilçemiz kazanacak” dedi.

Vatandaşlarımızın yoğun isteği ve çarşı esnafımızın talepleri doğrultusunda Perşembe günleri kurulan '' Semt Pazarı'' belediyemizin almış olduğu kararla kültür merkezi içerisinde bulunan kapalı sebze haline taşındığını söyleyen Başkan Yalçın; “Halkımızın düzenli ve sorunsuz bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için vatandaşlarımıza ve pazarcı esnaflarımıza da bir takım görevler düşmektedir. Kapalı sebze halinde tezgah açan esnaflarımız biriken çöplerini vatandaşlarımızı rahatsız etmeyecek bir şekilde muhafaza ederek yere atmamalı. Binlerce vatandaşımızın ziyaret edip alışveriş yapacağı Kapalı Sebze halinde hijyen kurallarına uyulduğu takdirde temizlik konusunda şikayette olmayacaktır. Belediyemiz ekipleri pazar kapanana kadar alanda olacaktır. Gerektiği takdirde ekiplerimizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

KÖYLÜ PAZARI DÜĞÜN SALONU ÖNÜNDE OLACAK

Başkan Yalçın; “Kültür merkezi içerisinde bulunan kapalı sebze halinde Köyden gelen vatandaşlarımızın önceden satışlarını yaptığı bölgenin değiştirildiğini ifade ederek; “Köylü Pazarı Kapalı sebze halinin içinde değil düğün salonu önünde belediyemiz tarafından hazırlanan alanda olacaktır. Köyden gelen ve peynir, yoğurt, tereyağı vb. ürünlerin satışını yapan vatandaşlarımızın bu bölgede satış yapmaları kapalı alanda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçecektir. Belediyemiz ekipleri Pazar başladığı andan itibaren sahada olacaklardır. Satış yapan vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzlukta veya yardım noktasında ki isteklerini ekiplerimize iletebilirler.

TRAFİK SORUNU YAŞANMASIN

Pazara ilçe ve ilçe dışından Kamyonla gelen pazarcı esnaflarımızın araçları için Kültür Merkezi arka yolunda bulunan alan belirlenmiştir. Trafik sorununun yaşanmaması için araç sahibi olan pazarcı esnaflarımızın ekiplerimizin belirttiği noktalara gitmeleri oldukça önemlidir. Bu kurala uyulduğu takdirde herhangi bir karışıklık yaşanmayacaktır. Kurallara uymayan esnaflarımıza Zabıta ekipleri tarafından gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. Çarşı içerisinde yaşanabilecek araç yoğunluğunu en aza indirmek için eski hastane binasının bulunduğu alan büyük araçlar otopark alanı olarak belirlenmiştir. Büyük araç sahibi olan vatandaşlarımızın bu alanı kullanmaları trafiği rahatlatacaktır.

Kapalı semt pazarının Kültür Merkezi içine taşınmasıyla birlikte sebze dışında farklı ürünlerde satış yapan pazarcı esnafımız için Kültür Merkezi önü ve eski belediye dükkanlarının yıkılmasıyla birlikte ortaya çıkan alan esnafımızın tezgah açmaları için uygun görülmüştür. Böylelikle Kapalı Sebze hali içerisinde oluşabilecek yoğunluğun önüne geçilerek çarşı içerisinde canlılık oluşturmak hedeflenmiştir. Tezgah açacak esnafımızın gerekli kurallara uymaları gerekmektedir.

 

OTOPARK ÜCRETSİZ

Perşembe günü çarşı merkezinde trafik sorunu yaşanmaması için Belediye Meydanı altında bulunan kapalı otopark ve Şehit Mehmet Köklü Parkı altında bulunan kapalı otopark vatandaşlarımıza ÜCRETSİZ olarak hizmet verecektir. Değerli vatandaşlarımızın araçlarını çarşı merkezi yerine Belediyemize ait ücretsiz otoparklara park etmeleri trafikte rahatlamaya olanak sunacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: akdağmadeni, nezih yalçın, belediye, pazar yeri
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5