Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 16:15 Bu haber 1774 kez okundu
 
Akdağmadeni'nde Yılların Hayali Gerçek Oluyor
Yozgat’ın Akdağmadeni Belediyesi öncülüğünde MTA tarafından Karadikmen Köyü’nde çıkartılan ve işletim hakkı belediye tarafından 360 Bin Dolar a satın alınan , saniyede 100 litre ve 50 derece sıcaklığa sahip jeotermal suyun ilçeye getirilmesi için isale hattı yapımı ihalesi İller Bankası tarafından 18 Ocak’ta tarihinde Ankara’da yapılacak.
Gündem Haberi


Belediye Başkanı Suphi Daştan,  konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İlçemiz her geçen gün hedeflerine ulaşan bir ilçe konumuna gelmiştir. İlçemizin geleceği açısından çok önemli bir proje olan Karadikmen köyünde çıkartılan belediyemiz tarafından işletim hakkı 360 Bin Dolar’a satın alınan ve 20 bin hektarlık alanda su arama yetkisinin belediyede olduğu sıcak suyun ilçemize getirilmesi için isale hattı yapımı ihalesi İller Bankası tarafından 18 Ocak’ta Ankara’da yapılacaktır.” İlçeye kuş uçumu 14 km uzaklıkta , 8 bin 200 yatak kapasiteli termal tesislerin kapasitesini karşılayabilecek , seracılık faaliyetlerinde kullanılabilecek olan sıcak suyun 2018 yılı içerisinde ilçeye getirileceğini ifade eden Başkan Daştan,  “Akdağmadeni artık bir turizm kenti olma yolunda sağlam adımlar atıyor.  Biz ilçemizin sadece bugününü değil 45-50 yıl sonrasını düşünüyoruz. Tarih, doğa , kültür ,insan ve mekan boyutunda sürekli gelişen bir Akdağmadeni oluşturmak vizyonuyla oluşturduğumuz planlamanın bir adımı olan jeotermal suyun ilçemize getirilmesi işini de böylelikle tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu. Bir yandan devam eden projeleri tamamlarken, diğer yandan yeni projelerin hayata geçirildiğini söyleyen Daştan, “ Dünyada jeotermal suların ne kadar önemli olduğunu ve gittikçe önem kazandığını görmekteyiz. İlçemize bu kıymetli kaynağı da kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son 13 yılda Akdağmadeni ,hayata geçirdiğimiz projelerle , sürekli ve istikrarlı bir şekilde gelişerek bölgesinde örnek bir ilçe konumuna gelmiştir. Sıcak suyun ilçemize gelmesiyle de büyük değişim devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Akdağmadeni'nde, Yılların, Hayali, Gerçek, Oluyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5