Haber Detayı
19 Ekim 2016 - Çarşamba 12:26 Bu haber 1194 kez okundu
 
Ak Partide Paralel Avı
Ak Parti 15 Temmuz hain darbe girişimin ardından ülke genelinde başlattığı FETÖ, Paralel Devlet Yapılanması temizliğine parti içinde de devam ediyor. Parti içinde çeşitli kademelerde bulunan kişilerin istifası ile birlikte FETÖ mensuplarının partiden temizlenmesi amaçlanıyor.
Siyaset Haberi


Yozgat Merhaba gazetesi okurlarına “Ak Partide Seçim Hazırlığı” adı altında duyurduğu haberde şu ifadelere yer verildi.

Haber göre;  “15 Temmuz hain darbe girişimin ardından ülke genelinde başlatılan operasyonlarda FETÖ mensuplarına büyük darbe vurulurken, il başkanlıklarında da operasyonlara devam ediliyor.

Edinilen bilgiye göre, Ak Parti, ülke genelinde il başkanlıklarında ‘paralelci’ olarak nitelendirilen kişilerin partiden istifasını istedi. Ülke genelinde çeşitli kademelerde bulunan kişilerin istifası ile birlikte FETÖ mensuplarının partiden temizlenmesi amaçlanıyor.

Yozgat’ta da bir kişinin istifasının istendiği ise gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Tüm teşkilatlara kongre hazırlığı çağrısı yapılırken, il, ilçe, gençlik kollarının yenilenmesi amaçlanıyor.

SİYASET İÇİNDEKİ PARALEL TEMİZLENECEK

Gidilecek kongre ile teşkilatlar yenilenirken, siyaset içindeki paralelcileri arındırmanın temeli atılacak.

Söz konusu arındırmanın ise milletvekillerine kadar sıçraması bekleniyor.

Önümüzdeki ay başlaması planlanan kongre hazırlıklarında ise başlangıç startı, düzenlenecek arabaşı geceleri, muhtarların öncülüğünde hazırlanan sohbet akşamlarında verilecek. Kongrelerin tamamlanması ve il başkanlıklarının yenilenmesi ile birlikte de seçime gidilmesi öngörülüyor.

3 DÖNEM KURALI

Ak Parti tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralı il başkanlıklarında da yer alıyor. İl başkanlıklarında gidilecek seçimde, mevcut başkanlarda ve başkanlığa aday olacaklarda bazı kriterlere göre belirleyici özellikler aranacak.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kriz yönetimi, 15 Temmuz duruşu gibi kriterlerin ön plana çıkacağı kaydediliyor.

Ayrıca, yapılacak anketler de adaylarda belirleyici rol oynayacak. FETÖ’ye yakınlığı bilinen veya söz konusu örgüte sempatisi bulunan kişilerin parti ile ilişiğinin kesilmesi hedefleniyor.

OHAL VE SEÇİM

Kongrenin ve teşkilatlarının yenilenmesinin ardından seçim startı verilecek. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, “Halka değil devlete karşı” söylemiyle ilan edilen OHAL’in, seçime kadar uzatılacağı ve ardından seçime gidileceği kaydediliyor. Ülke siyasetinin tüm vatan hainlerinden- FETÖ/PDY , HDP ve terör örgütü PKK ile ilişiği bulunan tüm kesimlerden- arındırılarak temiz bir seçime gidilmesi planlanıyor."

Kaynak: (Merhaba Yozgat Gazetesi) - merhabayozgat Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ak, Partide, Paralel, Avı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5