Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 16:18 Bu haber 887 kez okundu
 
AB'yi Öğrenen Öğrenciler Ödüllendirildi
“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” Projesi kapsamında; çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş tarafından ödüllendirildi. Ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’un yanı sıra kurum müdürleri tarafından takdim edildi.
Eğitim Haberi


Yozgat Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ‘’Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’’ Projesinin hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Proje özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda ilimiz 7.sınıf öğrencilerine yönelik ‘Bana AB’yi Anlat’ Resim Yarışması,8.sınıf öğrencilerine yönelik ‘Bana AB’yi Anlat’ Slogan Yarışması ve 9.sınıf öğrencilerine yönelik ‘Bana AB’yi Anlat’ Kısa Öykü Yarışması düzenlenmiştir
Birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere bisiklet ve üçüncü olan öğrencilere satranç takımı hediye edilmiştir. 
Yozgat Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen ödül törenine, İl Millî Eğitim Müdürü Saim KUŞ, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan, Şube Müdürü Satılmış Gündüz, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin danışman öğretmenlerine kalem ve okullarımıza proje logolu duvar saati hediye edildi. 

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: AB'yi, Öğrenen, Öğrenciler, Ödüllendirildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5