Haber Detayı
27 Mayıs 2015 - Çarşamba 09:13 Bu haber 2426 kez okundu
 
45 Yıl Sonra Buluştular
Yozgat’ın Yerköy ilçesi Çamdibi köyünde 1969-1971 yıllarında öğretmenlik yapan Veli Timur, aradan geçen 45 yıl sonra Çamdibi Köyü Dernek Başkanı Mehmet Şavaş’ın gayretleri sonucu öğrencileriyle buluştu.
Özel Haber Haberi


45 yıl önce okuttuğu sınıfta öğrencileriyle bir araya gelen Veli Timur çok mutlu olduğunu ifade ederek, Onlar beni unutmamış bende onları unutmadım dedi. Timur öğrencilerinden de helallik almayı ihmal etmedi. Öğrencileride öğretmenlerinin elini öperek, helallik istedi.

Veli Timur yaptığı açıklamada; “1969-1971 yılları arasında 2 yıl burada öğretmenlik yaptım. Adana’nın Kozan ilçesi Faydalı köyündenim. Ben buraya gelmek için çok çaba gösterdim. Bu pilav şenliği de bir fırsat oldu. Öğrencilerimi görmek için geldim” dedi.

Gördüklerimden memnun oluyorum ve çok mutluyum hepsine teşekkür ederim diyen Timur; “Ben bu köyde 45 yıl önce öğretmenlik yaptım. Bunların hepsi çocuktu, bunları okuttuk, sağ olsunlar beni unutmamışlar bende kendilerini unutmadım bunları görmek için geldim” diye konuştu.

Veli Timur’un öğrencisi Gürsel Dikmen’de “Benim okumama sebep olan değerli hocam oldu. Rahmetli babama ben çocukken bu çocuğu okut, bunun gözünden ateş fışkırıyor diyerek babamı teşvik etti. İlk liseye gidenlerden biri ben oldum. Herkesin adına hocamım ellerinden öpüyorum” diye söyledi.

Çamdibi Köyü Dernek başkanı Mehmet Savaş’ta; Veli Timur hocam yaklaşık 45 yıl öncesi köyümüzde öğretmenlik yapmış. Veli Timur hocamla bizim anımız şu, ben o tarihlerde 3-4 yaşlarında bir çocukmuştum. Veli hocamda beni çok severmiş. 1995 yılında köyümüzü ziyaret ediyor, diyor ki Mehmet Savaş isminde bir çocuk vardı şuanda nerede? Öğrencilerinden biri benim Ankara’da olduğumu söylüyor. Ben bunu duydum bunun üzerine hocama nasıl ulaşabilirim diye araştırmaya başladım dolayısıyla hocamın Adanalı olduğunu, ben kendisini hiç görmedim ve bilmiyorum. Sadece bu söz ve hasret üzerine hocamı araştırdım. Gerek sanal ortamda gerekse telefon trafiği ile hocama bir şekilde ulaştım buldum. Dernek başkanı olmam vesilesiyle de köyümüzde bir etkinlik yapıyorduk hocama özellikle telefon ettim hatrını sorarak köyümüze davet ettim. Hocamda sağolsun beni en küçük öğrencisi olarak kabul etti. Her ne kadar öğrencisi olmasamda bir söz vardır, “bana bir söz öğretenin kırk yıl kölesi olurum” misali hocamda beni en küçük öğrencisi kabul ederek hem öğrencileriyle hastet giderne adına hem de ekmeğini yediği dostluğunu kurduğu köye ziyaret için bizi 45 yıl sonra onurlandırdı, bizde kendisini ağırlamaktan zevk duyduk. Çok teşekkür ediyorum kendisine. İyi ki varsın Veli Timur hocam diyorum, bütün hocalara örnek olsun” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Çamdibi Köyü Pilav Şenliği, Şenlik, Yerköy, Veli Timur, Mehmet Savaş, Ö
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5