Haber Detayı
21 Ekim 2016 - Cuma 23:50 Bu haber 917 kez okundu
 
2 Bin Öğrenciye “Değerler Eğitimi” Verilecek
Yozgat Valiliği ile Oran Kalkınma Ajansı arasında yapılan protokol ile Yozgat’ta 9’uncu sınıf öğrencileri, şehit çocukları, sevgi evleri, mutlu yuva çocukları dâhil 2 bin öğrenciye “Değerler Eğitimi” verilecek.
Eğitim Haberi


2 ay süreyle 96 oturumda verilecek değerler eğitiminin ardından çekilecek kura ile 6 öğrenci 5 gün boyunca Kosova ve Makedonya’ya geziye gönderilecek.

 Vali Kemal Yurtnaç, bu eğitimin amacının öğrencilerin okulda motivasyonunu artırmak ve derslerinde başarılı olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Değerler Eğitiminin, çocukların ve gençlerin pozitif değerleri keşfedip geliştirmeleri ve kendi potansiyellerine göre ilerlemeleri için yürütülen eğitimsel gayretler olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Kavram olarak değer ise, bireylerin objeleri, insanları, fikirleri, durumları ve hareketleri, iyi-kötü, doğru-yanlış, istenen-istenmeyen ve bunun gibi yargıları oluşturan ilkeleri ifade eder. Eğitimin, toplumsal yaşam içinde evrensel, yerel ve kültürel değerler sistemini bireylere iletme noktasında önemli rol oynadığı bilinmektedir” dedi.

Değerlerin, toplumdan topluma ve zaman içinde değişmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Vali Yurtnaç, “Toplumlar, çocukların değerler doğrultusunda bazı davranışların sergilenmesini önemser. Örneğin, sevgi, saygı, dürüstlük, dostluk, paylaşma, dayanışma, temizlik ve benzerleri, hemen her toplumda önemsenen toplumsal değerlerdir. Değerler toplum için önemli olduğu için, bu değerlere uygun davranan insanlar da toplum gözünde değerli kabul edilir. Eğitimin hedeflerinden birisi değer yaratmak, bir diğeri de yaratılan ve herkes tarafından kabul edilen değerleri davranış haline getiren bireyler yetiştirmektir” diye konuştu.

Vali Yurtnaç, Oran Kalkınma Ajansı ile protokol imzaladıklarını belirterek, “Yozgat Valiliği ile Oran Kalkınma Ajansı arasında verilecek eğitim ve Balkanlar gezisi  için protokol imzaladık. 2 ay sürecek olan eğitim sonrasında yapacağımız kura ile 6 öğrencimizi Kosova ve Makedonya’ya göndereceğiz. Öğrencilerimiz 5 gün boyuncu bu iki ülkeyi gezerek tanıma fırsatı bulacaklar” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: 2, Bin, Öğrenciye, “Değerler, Eğitimi”, Verilecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5