Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 22:54 Bu haber 1686 kez okundu
 
13'ncü Çağrı Döneminde Yozgat'a 33 Milyon Yatırım Sağlandı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker Genel Yayın Yönetmenimiz Necdet Demirel’e 13’ncü Çağrı Dönemi sona ermesinin ardından açıklamalarda bulundu.
Özel Haber Haberi


13’ncü Çağrı Dönemi sona erdi Bu çağrı döneminde ne kadara proje geldi. İstenilen seviyeye ulaşıldı mı?

57 PROJE ALINDI 33 MİLYON YATIRIM

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker; “13’ncü çağrı bizim için çok önemli çağrı dönemi oldu. Çünkü hayvancılığa çıkmamıştık, hayvancılığa çıkmamamıza rağmen şuanda 57 tane proje aldık. Bu 57 projenin toplam yatırım tutarı yaklaşık 33 milyon. Yani şöyle diyebiliriz 33 milyon’un 16 buçuğuna yani yüzde 50’sine destek vereceğiz diyebiliriz. Daha önce Yozgat’ta hiç alınmamış tedbirlerden süt işleme tesisi, kesimhane, benim çok önem verdiğim üretici birliklerine destek amacıyla yapılan Süt Üretici Birliği’ne desteğimizde olacak. Şuanda sur ürünleri işleme tesisinden ve de kırsal turizmden, kırsal turizme çok önem veriyordum. Kırsal turizmden de şuanda projemiz var özellikle Yozgat’ın daha önce bize başvurusu olmayan yerel ürünlerinden de geldi. Dört adet projemiz geldi.

VATANDAŞA 15 MİLYON DESTEK VERİLECEK

Bu projeleri inceleyeceğiz. Ben doğru hazırlandığına inanıyorum. Tabi 33 milyon destek oranı projelerin nasıl hazırlandığını da düşünerek düşedebilir. Ama gerçekten verimli bir çağrı dönemimiz geçti. Bu çağrı dönemimizde biz yaklaşık 15 milyon Türk Lirası vatandaşımıza destek vereceğiz. Yani 16 buçuk milyon ama ben projelerden aksaklıkları olan, düşülecek olan şeyleri hesap ederek şuanda 15 milyon diyebiliyorum. Yozgat’ta yani 33 milyonda yatırım girecek bu projeler sayesinde. Atık IPART 1’in sonuna geldik bitirmek üzereyiz vatandaşlarımızdan IPART 2’ye şuanda hazırlık yapmalarını istiyorum. Çünkü hayvancılık IPART 2’de çıkacak, diğer tedbirlerimizde çıkacak ne kadar erken hazırlık yaparlarsa bizim için o kadar iyi. Çünkü 13’ncü çağrıda son günde bize başvurular oldu  çok sıkıntılar çektik. Vatandaşlarımızın buna dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü kendi yararına olacak, ne kadar erken verirlerse o kadarda puanları artmış olacak. IPART 2 projelerinde tabiî ki bir sıralama kriteri olacak bu sıralama kriterine de dikkat etmelerini istiyorum. Çünkü biz kadın girişimci istiyoruz, 40 yaşın altı genç çiftçi istiyoruz, bunlara dikkat ederlerse sıralama kriterlerinde artıya geçecekler IPART 2’de şansları daha çok artacak” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: 13'ncü, Çağrı, Döneminde, Yozgat'a, 33, Milyon, Yatırım, Sağlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5