Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 17:35 Bu haber 624 kez okundu
 
12 İlden Gelen Katılımcılara Hami-yet Anlatıldı
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın İstanbul Bayrampaşa Kaymakamlığı döneminde başlattığı Hami-yet projesi her geçen gün büyüyerek Türkiye’de örnek projeler arasında yer alıyor. 12 İlden Yozgat’a gelen Hami-Yet (Koruyucu Yetim Destek Projesi) kapsamında bilgilendirme ve uygulama semineri düzenlendi.
Gündem Haberi


Eşi vefat etmiş ve 0-18 yaş arası çocuğu olan, kendini çocuklarına adamış tüm anne ve çocuklarını, devletin şahs-ı manevisini temsil ede vali ve kaymakamların şemsiyesi altında toplamayı amaç edinen Hami-Yet  (Koruyucu Yetim Destek Projesi) kapsamında bilgilendirme ve uygulama semineri yapıldı.

 

12 İlden Katılım Oldu

Grand Ser Otelde gerçekleştirilen seminere Çorum, Tunceli, Balıkesir, Bingöl, Giresun, Bolu, Ankara, Kahramanmaraş, Zonguldak, Kayseri, Erzurum ve Erzincan olmak üzere toplam 12 ilden elliye yakın kişi katıldı.

Vali Abdulkadir Yazıcı’nın açılış konuşması ile başlayan seminer de Yozgat Hami-yet Bürosu görevlileri tarafından iki oturumda Hami-yet Projesinin işleyişi anlatıldı. 1. Oturumda “Hamiyet Biriminin Oluşturulması” ve “Program Geliştirme( Etkinlikler)”, 2. Oturumda ise “Hassasiyetler” ile “Hedef ve Sonuçlar” başlıkları altında sunumlar eşliğinde Hami-yet katılımcılara anlatıldı.

Hami-yet Projesinin içerinde birçok uhrevi hazlar olduğunu ve kısaca hayırlı işler manzumesi olarak tarif edilebileceğini ifade eden Vali Yazıcı, “ Öncelikle bu davetimize icabet edip bu toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada 2008 yılında başladığımız ve içerisinde birçok hayırlı işi barındıran Hami-yet Projemizi anlatmaya çalışacağız. Hami-yet, 0-18 yaş arası çocuğu olan ve eşi vefat etmiş anneleri ile çocuklarını kapsamaktadır. Çalışmalarımızı da beş ana başlık altıda devam ettirmekteyiz. Bunlar Psiko-sosyal Destek, Eğitim Desteği, Ekonomik Destek, Atölye Çalışması ile Sosyal ve Kültürel faaliyetlerdir.  Öncelikle çalışmalarımıza ev ziyaretleri yaparak ailelerimizin tespiti ile başlıyoruz. Daha sonra bu ailelerimizde valilik veya kaymakamlıklarda oluşturulan Hami-yet Bürolarında biraz önce beş ana başlık altında bahsettiğim konularda çalışmalar yapıyoruz. Kısaca Hami-yet içerisinde acıma duygusu olamayan; bir gönül, bir sevgi, bir muhabbet projesidir. İnşallah projeyi uyguladığınızda anlayacağınıza inandığım, gönlünüze dokunacak içinize huzur ve mutluluk verecek olan bu projeyi gittiğiniz yerlerde uygulamanız temennisiyle; hepinize tekrar katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum ”dedi.

 

Katılımcılar Yozgat’ı Gezdi

Seminer sonrası katılımcılar Valiliğimizi ziyaret etti. Burada Hami-yet Bürosunu gezen davetliler  Hami-yet Koordinatörü Bahattin Çelik’ten bilgiler aldı.  Daha sonra sırasıyla Nohutlu Tepesi, Spor Vadisi, Çapanoğlu Büyük Camii ve Hayri İnal Konağını gezen davetlilere ilimizin tanıtımı yapıldı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: 12, İlden, Gelen, Katılımcılara, Hami-yet, Anlatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5