Haber Detayı
15 Aralık 2015 - Salı 17:33 Bu haber 943 kez okundu
 
112 Acil Servis Personeline Eğitim
Yozgat ve Sorgun’da acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak ‘Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi.
Sağlık Haberi


Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu, Uluslar arası İlişkiler ve Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığının talimatıile, acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak ‘Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı gerçekleştirildi. Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafından koordine edilen eğitim, Ankara 1.Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Çiğdem Yılmaz ve Ankara 3. Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Fatih Yılmaz tarafından verildi. Yozgat ve Sorgun’da verilen eğitime 239 sağlık personeli katıldı.

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca’nın yaptığı açıklamada; ülke nüfusunun artması, acil sağlık hizmetlerine duyulan gereksinimi de artırdığını belirtti. Kurca;” Yozgat ve Sorgun’da acil hizmet birimlerimiz kapasitelerinin çok üzerinde hastaya hizmet vermektedir. Acil servislerimize yapılan başvuruların yaklaşık yüzde 18’i hayati tehlikesi olmayan hastalarımızdan oluşmaktadır. Aciliyet ve hayati tehlikesi olan hastalarımıza öncelik verebilmemiz için hastaları ayırt etmemiz gerekir. Bu düzeni sağlayabilmemiz için iletişim becerileri eğitimleri bizim için büyük önem sağlamaktadır” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: 112, Acil, Servis, Personeline, Eğitim,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5